Vai autogāzes iekārta automobilī ir droša? - Digitronic Autogas
Call us +371 20449994

Autogāzes iekārtas uzstādīšana ir veids, kā ietaupīt daudz naudas uz degvielas rēķina. Šāda sistēma jo īpaši atmaksājas tad, ja ar auto tiek daudz braukts; tad katru gadu varat ietaupīt daudz naudas. Protams, gāzes sistēmas uzstādīšana prasa ieguldījumus, bet, sākot no pirmās degvielas uzpildes reizes, šis ieguldījums sāk atmaksāties. Paaugstinoties rūpēm par dabu, mēs sākam pievērst uzmanību arī šādiem aspektiem.

Ko varētu teikt par autogāzes iekārtu drošību?

Varam droši teikt, ka autogāzes iekārtas nerada faktiski nekādu apdraudējumu automobilim. Pirmkārt, spēcīga trieciena brīdī, piemēram, avārijas gadījumā, gāzes balons izkritīs no automobiļa neskarts. Tas pierāda, ka balons ir daudz izturīgāks par benzīnbāku. Turklāt gāzes balonus aizsargā īpaši vārsti, kas nepieļauj gāzes noplūdi, pat ja gāzes apgādes caurules ekspluatācijas laikā tiek bojātas. Jāņem vērā arī tas, ka noteikumos paredzētas regulāras pārbaudes gan attiecībā uz iekārtu, gan gāzes balonu, kas jānomaina ik pēc 10 gadiem. Pārbaudes veic transportlīdzekļu tehniskās pārbaudes dienests. Arī gāzes balonu ražotājiem savi produkti pirms tirdzniecības ir jātestē.

Ir veikti testi, mēģinot izsmidzināt autogāzes balona saturu. Izrādās, kas tos ir gandrīz neiespējami sabojāt pat ar raķeti. Pat, ja tas notiktu, specifisko termālo apstākļu dēļ gāzes noplūde nerastos. Ugunsgrēka gadījumā aktivizējas īpaši vārsti, kuri paaugstinātas temperatūras gadījumā atbrīvo daļu spiediena un stabilizē to gāzes balona iekšpusē. Tādēļ pastāv lielāks risks, ka varētu uzsprāgt benzīnbāka nekā gāzes balons.