Gāzes iekārtu eļļošana - vai to ir vērts izmantot? - Digitronic Autogas
Call us +371 20449994

Tikai retais autogāzes iekārtas īpašnieks ir dzirdējis terminu gāzes iekārtu eļļošana. Droši vien, ka visi ir dzirdējuši par eļļošanu, bet realitātē reti kurš zina, kas tas patiesībā ir un vai to ir vērts darīt. Šajā rakstā atradīsiet atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem.

Kas ir eļļošana un kādi ir tās mērķi?

Eļļošana ir visvienkāršākais veids, kā aizsargāt vārstus un to ligzdas no ātras nolietošanās. Mūsdienās daudzās LPG darbnīcās uzskata eļļošanas sistēmu par neaizstājamu līdzekli, tomēr ir arī tādi autoservisi, kuri to noliedz un uzskata par lieku greznību. Pirmkārt, mums jāatceras, ka eļļošanas sistēma apgādā dzinēju ar ko tādu, ko dabasgāze dabiski nespēj, tādēļ attiecībā uz ļoti jutīgu komponentu (jo īpaši degkameras augšējo daļu) ilgtspējību, šāda sistēma var izrādīties ļoti noderīga.

Kādēļ izmantot autogāzes iekārtu smērvielas?

Auto speciālisti nereti norāda, ka regulāra eļļošana ne vien būtiski paildzina vārstu un to ligzdu darbmūžu, bet arī būtiski uzlabo sadegšanas efektivitāti. Praksē tas nozīmē, ka sadedzinām mazāk degvielas un, pats galvenais, izplūdes gāzes ir daudz tīrākas. Ir jo īpaši svarīgi lietot smērvielas, kuru sastāvā ir spirts un mazgāšanas līdzekļi, kuri rūpīgi notīra pat visgrūtāk šķīdināmos netīrumus un apdegumus, kas sakrājas degkamerās.

Vēl vērts pieminēt, ka daudzos automobiļos eļļošanas sistēma ir individuāla izvēle, bet daudzos gadījumos profesionālu smērvielu lietošana noteikti nenāks par ļaunu. Gāzes sistēmas eļļošana ir lielisks risinājums jo īpaši tiem automobiļiem, kuriem ir dzinēji mazu vārstu ligzdu skaitu. Mūsu tirgū ir pieejamas arī smērvielas, kas ir izstrādātas lietošanai tiešās iesmidzināšanas dzinējos. Šie produkti uzlabo sadegšanas procesu un būtiski palēnina vārstu ligzdu nolietojumu.