Kā autogāzes iekārtas ietekmē vidi? - Digitronic Autogas
Call us +371 20449994

Rūpes par vidi katru dienu pieaug ikvienā pasaules valstī. Tieši tādēļ modē ir viss, uz kā rakstīts “bio” vai “eko”. Izvēlēties dabai draudzīgus risinājumus vēlamies ne tikai attiecībā uz pārtiku vai kosmētiku, bet arī, piemēram, iegādājoties auto. Pastāv uzskats, ka šajā ziņā LPG iekārtas ir daudz drošākas. Vai tā patiešām ir? Kā autogāzes iekārtas ietekmē vidi?

Degvielas sastāvs

Pirmais ieguvums videi, kuru var viegli pamanīt, galvenokārt ir saistīts ar pašas degvielas sastāvu. Gāze ir ķīmisks savienojums, kas sastāv no oglekļa un ūdeņraža. Tajā nav nekādu papildu piemaisījumu, kas varētu nelabvēlīgi ietekmēt vidi. Ar benzīnu ir citādi. Īpaši nelabvēlīgi gaisa kvalitāti ietekmē benzīns ar etilamīnu.

No kā gāze sastāv?

Jāņem vērā braukšanas laikā radītās izplūdes gāzes. Tajās ir daudz mazāk toksisku vielu nekā, piemēram, benzīna izplūdes gāzēs. Īpaši zems ir CO, HC un NOx saturs. Turklāt benzīnam tiek pievienoti ar svinu piesārņotas vielas. Sadedzinot gāzi, nerodas nedz svina, nedz sēra savienojumi.

Izplūdes gāzu emisijas

Visbeidzot, jāuzsver, ka gāzes iekārtām veikti daudzi detalizēti laboratoriskie emisiju pētījumi. Šādos testos galvenokārt tiek mērīts toksisko sastāvdaļu saturs, tomēr tikpat svarīgs ir arī dzinējs. Tieši tādēļ var novērtēt, kā izplūdes gāzu emisijas ietekmē braukšanas dinamiku. Izrādās, ka pat ar dinamisku braukšanu izplūdes gāzes gan pilsētā, gan ārpus pilsētas ir būtiski zemākas nekā, braucot ar benzīnu. Vienmēr atcerieties, ka, jo vienmērīgāk mašīna brauc, jo drošāka tā ir videi.

Tieši tādēļ pāriet uz autogāzi vienmēr ir saprātīgs lēmums.