Autogāzes iekārtu vēsture - Digitronic Autogas
Call us +371 20449994
Katru gadu autogāzes iekārtas kļūst arvien vairāk populārākas visā pasaulē. Atskatīsimies nedaudz pagātnē lai uzzinātu, kādi bija gāzes iekārtu pirmsākumi transportlīdzekļiem, lai vieglāk saprastu  šo fenomenu.

Sašķidrinātas gāzes sākumi

Sašķidrinātas gāze ir mūsdienās populārāka alternatīva degviela iekšdedzes dzinējiem, kas rāda lielu interesi praktiski visā pasaulē. Sašķidrinātas gāze pirmo reizi tika pielietoja  1910.gadā Valters Snelling. Ir vērts atzīmēt, ka tirdzniecībā tā parādījās 1912. gadā. Sašķidrināto gāzi galvenokārt izmantoja kā drošu un lētu degvielu pārnēsājamo gāzes plītīm, ka ieguva lielu popularitāti galvenokārt Amerikas Savienotajās Valstīs.

Sašķidrinātas gāzes pirms pielietojums auto industrijā

Sašķidrināto gāzi auto industrijā pirmo reizi tika izmantota 1928.gadā kravas automašīnā, un kas ir vēl interesanti, tajā pašā laikā tika uzbūvēts pirmais ledusskapis, kurā tika izmantota sašķidrināta gāze. Shell degvielas uzpildes stacijās gāzes pārdošana sākās 30-to gadu beigas. Diemžēl šī straujā gāzes sistēmu ieviešana un attīstība tika pārtraukta otrā pasaules karā.

Pirmās automašīnas ar sašķidrināto gāzi

Pēc otra pasaules kara autogāzes pielietošana bija visvairāk attīstīta Nīderlandē un Itālijā. Dānijas tirgū pirmie auto ar autogāzi parādījās 1954.gadā, tie bija importēti no ASV. Tajā paša gadā pirmā gāzes uzpildes stacija tika atvērta Nīderlandē. Sākumā autovadītājiem bija pieejamas tika 13 stacijās, bet 1960. gadā šis skaits pieauga līdz 100. Mazāk kā 10 gadu laikā Nīderlandē bija jau 1000 profesionālas gāzes uzpildes stacijas.