Autogāzes instalācija pa soļiem - Digitronic Autogas
Call us +371 20449994

Autogāzes sistēmas instalācijai automobilī ir daudz priekšrocības, tāpēc šīs risinājums piesaista neparejošo interesi. Sašķidrinātas gāzes instalācija ir ietaupījums, kas ilgtermiņā dos jums iespēju pārvietoties vai ceļot lētāk. Vidējas izmaksas uz autogāzes instalāciju i rap 500EUR. Jau pēc pusgada (laiks ir atkarīgs no nobrauktiem kilometriem) jūsu ieguldījumi atmaksāsies.

Kā uzstādīt ekoloģisko un ekonomisko sistēmu?

Autogāzes sistēmas uzstādīšana pa soļiem

Jebkurš kas nodarbojas ar autoremontu un iekārtu uzstādīšanu ieteiks visa automobiļa detalizēto diagnostiku un tehnisko inspekciju. Šī pārbaude attiecās uz piedziņas un izplūdes sistēmām. Jebkāds defekts var būt viegli novērsts pirms sistēmas instalācijas. Ja tas nav izdarīts, visdrīzāk autogāzes sistēma strādās neprognozējami un var būt sabojāta. Jāpiebilst, ka pirms izvēlēties konkrētu sistēmu ir jākonsultējas ar autorizēto gāzes iekārtu uzstādītāju.

Paaudzes

Pirmais solis – izvēlēties piemērotāko sistēmas paaudzi. Tas galvenokārt ir atkarīgs no auto tipa. Mēs skaidrosim par visiem sistēmu tipiem un paaudzēm nākamajos rakstos.

Elektronika

Galvenā daļa no sistēmas instalācijas ir elektronika, jeb vadības bloks – tas ir autogāzes sistēmas “smadzenes”. Šo elementu jāizvēlas atkarībā no dzinēja uzbūves sarežģītības un tipa. Pats svarīgākais kas ir jāzin, lai izvēlētos pareizo vadības bloku ir iesmidzināšanas tips (tiešais vai daudzpunktu) un cilindru skaitu Jūsu auto dzinējā.

Autogāzes elektronika ir pieejama Digitronic Autogas mājaslapā

Reduktors

Nākamais svarīgais elements ir reduktors. Tā galvenā loma, jau spriežot pēc nosaukuma, samazināt spiedienu, kas nāk no sašķidrinātas gāzes tvertnes un pārvērst to gaistoša fāzē. Reduktora izvēle ir atkarīga no dzinēja jaudas. Mums ir jāzin cik zirgspēkus attīsta dzinējs un atkarībā no tā izvēlamies reduktoru.

Autogāzes reduktori ir pieejami Digitronic Autogas mājaslapā

Sprauslas

Ļoti svarīgs autogāzes sistēmas elements ir sprausla.  Tā ir atbildīga par pareizo gāzes dozēšanu dzinējā, kas ir priekšnosacījums lai dzinējs darbotos pareizi. Sprauslas ietekmē kopējo sistēmas efektivitāti. Vispiemērotaku sprauslu izvēle atkarīga no cilindru skaita, un jaudas.

Autogāzes sprauslas ir pieejamas Digitronic Autogas mājaslapā

Piederumi

Pieņemsim, ka mēs jau izvēlējāmies galvenos autogāzes sistēmas elementus. Nepieciešams atcerēties, ka mums būs vajadzīgi arī citi elementi veiksmīgai instalācijai – autogāzes tvertne, degvielas pārslēdzis, multivārsts, filtrs, kā arī uzpildes pieslēgums. Šo sastāvdaļu izvēle ir atkarīga no izvēlētas sistēmas un auto tipa.

Montāža

Pēc sistēmas komponenšu izvēles, mēs varam sākt montāžu. Kā jau minēts mūsu raksta “Kā izvēlēties attiecīgo servisu autogāzes uzstādīšanai”, mēs rekomendējam uzticēt sistēmas uzstādīšanu profesionāļiem. Galvenokārt tāpēc, lai katrs autovadītājs un viņa līdzbraucēji būtu drošībā. Joprojām ir svarīgi zināt dažus montāžas aspektus, lai kontrolētu uzstādītāju. Piemēram, visiem uzstādītiem elementiem jābūt pieejamā vietā, lai varētu viegli pie tiem tikt klāt regulāras apkopes laikā. Kā arī reduktoram jābūt zemāk par dzesēšanas šķidruma izplēšanas trauku. Papildus, reduktoram jābūt stabili un droši piefiksētam  zem motora pārsega.

Pēc montāžas autogāzes sistēmai jābūt pielāgotai Jūsu automobilim. Tas tiek darīts kalibrējot vadības moduli. Testam jābūt ļoti precīzam, tas tiek darīts gaita, gan mazajos gan lielajos ātrumos. Bez šiem testiem ir iespējamas problēmas ar gāzes sistēmu nākotnē.